Į taip pavadintą tradicinę kūrėjų šventę, šį kartą skirtą Pauliaus Širvio 95-mečiui, poetus, bardus ir kitus menininkus sukvietė ukmergiškis poetas, fotografas bei šventės šeimininkas ir vedėjas Albinas Kuliešis.

Šventė prasidėjo Siesikų pilyje Kauno nacionalinio dramos teatro aktoriaus Petro Venslovo literatūrine programa „Lietuviškas beržas“, skirta Pauliui Širviui. Tai buvo graži šventės įžanga.

O šventės tęsinys – jau prie Siesikų ežero, Albino tėviškėje, kur buvo pakelta šventinė vėliava. Ežerą puošė į vandenį „įbridusios“ šiaudinės skulptūros, o drožinių parodos eksponatai padabino pakrantės medžius. Tai Anykščių menininko Rimvydo Matijaškos drožinių paroda, pavadinta „Piešinių ir rievių eskizai“.

Iš nuotraukų į mus žvelgė šiltos Pauliaus Širvio akys...

Poezijos skaitymuose dalyvavo Anykščių, Rokiškio, Ukmergės, Kauno, Kėdainių, Vilniaus, Ignalinos, Jonavos, Svėdasų ir Kupiškio literatai. Šventės rengėjas Albinas Kuliešis visiems užkabino po paties išdegtą molinį medalį, kurį puošia Pegasas, o kitoje pusėje autoriaus eilėraščio žodžiai:

Išeina vasara ir išneša gėles,
žolynų kvapą,
žiogo išdainuotą pievą,
baltučius debesis – dangaus eiles,
suoliuką, kur sėdėdavau po ieva...
Žolinės

 

Miela dovana ir mono spektaklis „Velnioniškai vienas“ pagal Pauliaus Širvio eiles, kurį atliko režisierius Jonas Buziliauskas.

Po Baravykų karalienės pasirodymo, koncertavo bardai: Aušrinė Repeikaitė (Rokiškis), Vidmantas Plėta (Anykščiai), Gražina Švėgždė (Jonava), Rima Žudienė ir Radvilė Kraujalytė (Lėnas), Rimantas Sinica (Utena).

Kai buvo uždegtas šventinis laužas, valtele atplaukė Kipšas, kuris sudegino šiaudines ežero skulptūras... O mes žvilgčiojom pro šiaudinį langą su širdele...
Komentarai   

#1 ona 2015-09-07 22:39
Šaunioj šventėj buvot. Paguoda tik ta, kad J.Buziliauskas (mūsų kraštietis) tą spektaklį yra mums dovanojęs. Puikus dalykėlis. Mielai skaitom jūsų naujienas
Cituoti

Komentuoti