Šviesią, tačiau vėjuotą rugsėjo 5-osios popietę į antrąjį literatų-prozininkų konkursą „Balto paukščio nominacija“, kuris, kaip ir praėjusiais metais, vyko Malaišiuose (Anykščių raj.), Juozo Tumo-Vaižganto tėviškėje, rinkosi literatai, siuntę minėtam konkursui prozos kūrinius.

Konkursinius kūrinius skaitė ir vertino solidi komisija, kuriai, dėl objektyvumo, nebuvo atskleistos autorių pavardės.

Išradingai ir smagiai šventę pradėjo, atnešdama obuolių pintinę ir smagią nuotaiką, „Balto paukščio nominacijos“ steigėja, fondo „Baltasis balandis“ įkūrėja ir pirmininkė Aldona Širvinskienė, įsikūnijusi į Ancės personažą.

Komisijai buvo pateikti 28 autorių darbai, tačiau šventėje dalyvavo ir kūrinėlių ištraukas skaitė
18 autorių, atvykusių iš Anykščių, Biržų, Kauno, Kėdainių, Panevėžio, Pasvalio, Zarasų ir Kupiškio „Lėvens balsų“ nariai Justas Jasėnas, Eugenija Katauskienė, Laima Lapienienė bei skapiškietė Aldona Lavickienė.

Klausėmės brandžių, nuoširdžių, gyvenimiškos patirties padiktuotų ir šmaikščių kūrinėlių ištraukų. Tačiau buvo ir nuobodokų, be gilesnės minties kūrinėlių, kurie vargu ar atitinka tokio konkurso dvasią.

Konkurso pertraukėles paįvairino smagios moterų ansablio atliekamos dainos. Skambant gitarai gražias dainas dovanojo ir Aušra Motiekaitienė.

Nominacijos įteiktos visiems šventėjė dalyvavusiems autoriams, tarp jų ir Bronislavai Valinskaitei, kuri šioje šventėje nedalyvavo, tačiau jos kūryba neliko nepastebėta..

Diplomą ir ,,Baltos paukštės“ statulėlę gavo Alina Jonaitienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Joniškio literatųklubo „Audruvė“ prezidentė, už novelę „Voratinklyje“.Komentuoti