Paskutinį  lapkričio šeštadienį  grupelė Kupiškio literatų klubo ,, Lėvens balsai‘‘  atstovių vykome į Panevėžio raj. Velžio sen. Ten, Liūdynės kultūros centro Velžio padalinyje,, vyko 10 – oji jubiliejinė Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos muzikos ir poezijos šventė ,,Nešuosi rudenį 2015“. Renginyje dalyvavo literatai, poetai ir muzikantai iš Pasvalio, Panevėžio, Kėdainių, Vilniaus, Šiaulių. Šventę papuošė vokalinis ansamblis ,,Aušra‘‘ ir Paįstrio kultūros centro Bernatonių bendruomenės namų retro grupė „Vėrinys“. Savo dalyvavimu renginį pagerbė Panevėžio savivaldybės atstovai, Velžio seniūnas ir gerbiama poetė – Seimo narė Dalia Teišerskytė.

Apžiūrėjusios Lietuvos kaimo rašytojų išleistų knygelių parodą susėdome grupelėmis  prie stalelių, apkrautų rėmėjų vaišėmis - gardžia namine duona,  obuoliais, ten sudėjome ir savo atsivežtus lauknešėlius.        

Koncertą pradėjo renginio šeimininkė ir meno vadovė Virginija Stundžienė eilių ir muzikos kompozicija. Jų su kolege perskaitytos eilės, sudainuotos dainos pritariant Virginijai gitara, paliko neišdildomą  įspūdį visiems žiūrovams.

Renginį pratęsė moterų  vokalinis ansamblis ,,Aušra“, atlikęs keletą žymių atlikėjų dainų. Po jų renginio vedėja  į  sceną pakvietė viešnią poetę Dalią Teišerskytę. Ji pasveikino  dalyvius ir rengėjus su šia jubiliejine švente, paskaitė savo eilėraščių, padovanojo organizatoriams savo knygą „Slenkstis“. O ir pati poetė neliko be dovanų, mat viešnia buvo ką tik atšventusi savo gimtadienį, su kuriuo ją ir pasveikino Panevėžio vicemeras, ir  Velžio seniūnas, įteikęs nuostabią puokštę. Deja, po pertraukos gerbiama poetė turėjo atsisveikinti, nes išskubėjo į kitą renginį.

Kadangi pasisėdėjimas buvo numatytas ilgas, vedėja paskelbė pertauką. Jos metu pasivaišinome susineštom vaišėm, kava, arbata, pabendravome su kolegom. Po pertraukos tęsėsi svečių pasirodymai. Povilas Latvėnas, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos Pasvalio skyriaus pirmininkas, skaitė savo kūrybą. Po to džiugino kaimo kapela iš Žilpamūšio „Ištikimi draugai“ linksmomis, skambiomis dainomis. Kėdainių klubo ,,Varsna ‘‘ atsovai ne tik paskaitė savo eilių, bet ir padainavo lietuvių liaudies dainų, pašoko. Tada savo kūrybą skaitė Panevėžio rajono literatų klubo „Polėkis“ nariai. ,,Lėvens balsams‘‘ atstovavome mes: klubo vadovė Regina Baltrūnienė, klubo narės Angelė Marija Jonuškienė, Eleonora Milda Vaižmužienė ir aš, Giedrutė Murnikovienė. Visos paskaitėme po keletą savo eilėraščių ir, sprendžiant iš to, kaip mūsų  klausė žiūrovai, pasirodėm gan gerai. Poezijos skaitymus užbaigė autoriai iš Šiaulių, Vilniaus ir paties Velžio. Vakaro linksmąją dalį užbaigė žavių damų ansamblis iš Paįstrio. Dar retro grupė ,,Vėrinys‘‘ iš širdies sudainavo keletą puikių romansų.

Koncertui pasibaigus, visi bendrai nusifotografavome. Dar kurį laiką bendravom, kalbėjomės apie vakaro įspūdžius, vaišinomės vietinių šeimininkių atneštomis vaišėmis. Į namus išsiskirstėme jau gerokai sutemus su labai puikia nuotaika ir gražiais atsiliepimais apie šventę. Dėkui šventės šeimininkei Virginijai Stundžienei ir „Lėvens balsų“ vadovei Reginai, kad pakvietė vykti kartu.

Komentuoti